Stillinger og resultater
Basketball 2. division øst herrer, pulje 1 1 Falcon 6 5 0 1 487-409 10 2 Høbas 6 5 0 1 484-426 10 3 Stevnsgade 2 6 4 0 2 454-449 8 4 Brønshøj 6 3 0 3 441-407 6 5 USG 6 1 0 5 440-419 2 6 Hvidovre BK 6 0 0 6 […]

Basketball
2. division øst herrer, pulje 1

1

Falcon

6

5

0

1

487-409

10
2

Høbas

6

5

0

1

484-426

10
3

Stevnsgade 2

6

4

0

2

454-449

8
4

Brønshøj

6

3

0

3

441-407

6
5

USG

6

1

0

5

440-419

2
6

Hvidovre BK

6

0

0

6

281-477

-2

2-12-15 kl. 18.00 USG – Brønshøj, Idrætshallen, Nørre Allé 51
13-12-15 kl. 16.00 Stevnsgade 2 – Brønshøj, Nørrebrohallen, hal 3A
14-1-16 kl. 21.00 Brønshøj – Falcon, Grønsdalcentret, Hal K
20-1-16 kl. 21.00 Høbas – Brønshøj, Hørsholmhallen

1. division øst damer, pulje 1
Brønshøj – BMS Herlev 60-68

1

BMS Herlev

8

7

0

1

515-385

14
2

Hørsholm 2

8

6

0

2

506-422

12
3

BK Amager 2

8

6

0

2

487-414

12
4

Brønshøj

7

4

0

3

387-385

8
5

USG

9

4

0

5

473-448

8
6

Falcon

9

5

0

4

495-432

8
7

BK Amager 3

9

3

0

6

526-638

6
8

SISU 2

8

3

0

4

410-501

6
9

Broernes BK

7

4

0

3

302-307

6
10

Høbas

7

2

0

5

430-443

4
11

Stevnsgade 2

8

0

0

8

388-544

0

1-12-15 kl. 19.30 SISU 2 – Brønshøj, Kildeskovshallen, Hal 2
5-12-15 kl. 13.30 Brønshøj – Stevnsgade 2, Grøndalscenter, Hal K
13-12-15 kl. 12.30 USG – Brønshøj, Idrætshallen, Nørre Allé 51
14-1-16 kl. 19.00 Brønshøj – Amager 3, Grøndalscenter, Hal K
19-1-16 kl. 20.00 Høbas – Brønshøj, Hørsholmhallen

Bordtennis
Stigadivisionen
Amager – CPH Bordtennis 3-5

1

CPH Bordtennis

8

6

1

1

37-19

13
2

B75

7

5

2

1

35-27

12
3

OB

7

4

2

1

29-22

10
4

Roskilde

8

4

1

3

29-23

9
5

Næstved

7

3

1

3

26-26

7
6

Virum

7

3

0

4

23-22

6
7

Amager

9

1

2

6

22-41

4
8

Vestegnens BTK

8

0

1

7

18-39

1

11-12-15 kl. 19.00 CPH Bordtennis – OB, Remisen, Blegdamsvej 132
12-12-15 kl. 13.00 CPH Bordtennis – Næstved, Remisen, Blegdamsvej 132
13-12-15 kl. 13.00 CPH Bordtennis – B75, Remisen, Blegdamsvej 132
18-12-15 kl. 19.00 CPH Bordtennis – Vestegnens BTK, Remisen, Blegdamsvej 132
19-12-15 kl. 13.00 CPH Bordtennis – Roskilde, Remisen, Blegdamsvej 132

Håndbold
2. division herrer, pulje 3
TMS Ringsted 2 – IF Stadion 24-24

1

TIK – Taastrup

8

5

2

1

200-163

12
2

FIF

9

5

1

3

255-207

11
3

IF Stadion

8

4

2

2

188-177

10
4

Korsør Slagelse

7

5

0

2

175-147

10
5

BK Ydun

8

5

0

3

202-185

10
6

TMS, Ringsted 2

9

4

2

3

204-194

10
7

Hvidovre IF

9

4

1

4

188-183

9
8

Team Sydhavsøerne 2

9

4

0

5

237-231

8
9

Rødovre HK

9

4

0

5

193-190

8
10

Herlev/Hjorten

9

2

2

5

213-241

6
11

Øresund Håndbold

9

2

1

6

190-222

5
12

Holte IF

8

1

1

6

167-232

3

1-12-15 kl. 19.00 TIK Taastrup – IF Stadion, Taastrup Idræts Haller
9-12-15 kl. 19.00 IF Stadion – BK Ydun, Bellahøj Hallen
12-12-15 kl. 14.30 IF Stadion – FIF, Bellahøj Hallen
10-1-16 kl. 14.00 Korsør Slagelse Elitehåndbold – IF Stadion, Storebæltshallen
17-1-16 kl. 14.30 IF Stadion – TMS, Ringsted 2, Bellahøj Hallen

Kvalifikationsrækken damer, pulje 3
HIK 2 – Freja 27-18

1

VHC/Vidar

9

8

1

0

219-164

17
2

Team København

9

7

2

0

195-150

16
3

HIK 2

8

7

1

0

224-166

15
4

KFUM

9

6

0

3

228-183

12
5

HK 73 – Frederikssund

8

5

0

3

183-169

10
6

Gladsaxe HG 2

9

4

0

5

186-192

8
7

Freja HK

9

3

0

6

171-194

6
8

Team Arresø

8

3

0

5

153-166

6
9

Allerød HK

9

2

1

6

158-227

5
10

Team Nørrebro

9

2

1

6

172-189

5
11

KSG

8

1

1

6

155-177

3
12

Herlev/Hjorten

9

0

1

8

150-217

1

1-12-15 kl. 19.00 Freja – Allerød HK, Bellehøj Hallen
13-12-15 kl. 17.45 Gladsaxe HG 2 – Freja, Gladsaxe Sportshal
10-1-16 kl. 15.45 VHC/Vidar – Freja, Vanløsehal 2
17-1-16 kl. 17.00 Freja – HIK 2, Bellahøj Hallen

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Top